Itinerăm expoziţia “București- Subiectiv prin Obiectiv” la Palatul Voievodal Curtea Veche! Începând de astăzi, 15 iunie, timp de o lună, expoziţia poate fi vizitată în Centrul Istoric al Bucureştilor, informează un comunicat trimis pe adresa redacției Redescoperă Istoria.

Afis Subiectiv Prin ObiectivO parte dintre imaginile prezentate în seria de articole fotografice “București- Subiectiv prin Obiectiv”, demarată de B365.ro în parteneriat cu Bucurestiul meu drag, va fi expusă la Palatul Voievodal Curtea Veche, în perioada 15 iunie -15 iulie 2015. Vernisajul expoziţiei va avea loc luni, 15 iunie.

Expoziția include imagini captate în Bucureștiul actual de 39 de fotografi ai Capitalei, ce surprind viața cotidiană din orașul nostru, pe teme ca Arhitectura, Traficul, Parcuri, Lacuri, diverse locuri din București precum Centrul Vechi, Piața Romană sau Calea Victoriei, dar și bucureștenii și “fauna urbană”.

subiectiv prin obiectivSeria “Bucureşti- Subiectiv prin Obiectiv” este un proiect fotografic demarat de site-ul de știri B365.ro , în parteneriat cu Asociaţia Bucureştiul Meu Drag şi cu sprijinul ComunitateFoto.ro și al Muzeului Municipiului București (www.muzeulbucurestiului.ro), menit să arate diverse locuri și teme specifice Capitalei, captate în mod subiectiv, prin obiectivul fotografilor din oraşul nostru. Expoziția participă la ediţia a IV-a a Festivalului Fotografiei Europene, organizat de Eurofotoart www.eurofotoart.com.

Expun: Adrian Tache; Alex Mazilu; Alexandru Corneanu; Alin Ioniţă; Anca Tomoroga; Andrei Bîrsan; Cezar Petre Buiumaci; Ciprian Grigore; Costin Mesca; Costin Tocu; Cristanta Maciuceanu; Cristi Moise; Cristian Oprea; Dan Mihai Bălănescu; Daniela Gherase; Eli Driu; Eliza Breajen; Irina Isăcescu; Lucia Simion; Melania Dima; Mihaela Tulea; Mihai Andrieş; Mihai Petre; Mirela Momanu; Neculae Juncu; Nicolae Costandache; Nicu Buculei; Octav Dragan; Radu Iacob; Radu Pătraşcu; Rodica Tuchilă; Şerban Vornicu; Silviu Pal; Silviu Tănase; Sorin Panait; Sorina Tache; Ştefan Tuchilă; Vlad Eftenie; Vlad Vaivoda.

Vă invităm să admirați orașul alături de noi!